Azərbaycan Tokio Deflimpiya Oyunlarında 6 idman növü üzrə 20 idmançı ilə iştirak edəcək
Azərbaycan Yaponiyanın paytaxtı Tokioda keçiriləcək XXV Yay Deflimpiya Oyunlarında ilk dəfə 6 idman növü üzrə 20 idmançı ilə təmsil olunacaq.
İdman.Biz xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Deflimpiya Komitəsinin baş katibi Namiq Novruzov mətbuat konfransında deyib.
O, bu Oyunlarda iştirakın Azərbaycanın Deflimpiya hərəkatı üçün yeni mərhələnin başlanğıcı olduğunu bildirib: "Sevindirici və qürurverici haldır ki, komandamız ilk dəfə Deflimpiya Oyunlarında 5 xanım idmançı ilə təmsil olunacaq. Onlardan 3-ü taekvondo, 1-i karate, 1-i isə üzgüçülük üzrə çıxış edəcək. Bu, qadın idmançılarımızın beynəlxalq arenada fəal iştirakının, onların əzminin və peşəkarlığının göstəricisidir. Eyni zamanda, bu uğur ölkəmizdə qadınların idmanda rolunun artmasının və gender bərabərliyinə verilən önəmin bariz nümunəsidir".
Qeyd edək ki, Yay Deflimpiya Oyunları noyabrın 15-26-da keçiriləcək.