Azərbaycan millisinin voleybolçusu: “Vacib görüşlərdə gözəl oyun sərgiləyə bildiyim üçün çox xoşbəxtəm” Report.az
Azərbaycan millisinin voleybolçusu: “Vacib görüşlərdə gözəl oyun sərgiləyə bildiyim üçün çox xoşbəxtəm”
Belə vacib görüşlərdə gözəl oyun sərgiləyə bildiyim üçün çox xoşbəxtəm.
"Report" xəbər verir ki, bunu Azərbaycan millisinin voleybolçusu Polina Rəhimova Braziliya Kubokunun qalibi olması ilə bağlı fikirlərini federasiyanın mətbuat xidmətinə açıqlamasında deyib.
"Bu, cari ildə "Osasko" klubunun heyətində qazandığım ikinci kubokdur. Daha əvvəl Paulista Kubokunu qazanmışdıq. İndi isə Brazilya Kubokunun sahibi olduq. Finalda keçmiş klubum "Sesi Bauru"ya 3:1 hesabı ilə qalib gəldik. Çox gərgin, çətin və maraqlı oyun oldu. Pley-offda isə ötən mövsüm çempion olan "Minas"ı 3:2 hesabı ilə məğlub etmişik. Komandaya gəldiyim ilk vaxtlarda əsas heyətdə oynamırdım. Amma pley-off və final oyunlarında əsas heyətdə yer aldım. Çünki bəzi oyunçuların oyunları istənilən kimi alınmırdı. Belə vacib görüşlərdə gözəl oyun sərgiləyə bildiyim üçün çox xoşbəxtəm".
"Oynamadığım müddətdə öz üzərimdə çox çalışırdım və düşünürəm ki, məhz buna görə yaxşı formada idim. Final oyunu çox çətin oldu. Bütün komanda yoldaşlarımı təbrik edirəm. Hər biri əlindən gələnin ən yaxşısını etməyə çalışdı. Matçda oyunqurucumuz dizindən zədələndi və biz ikinci oyunqurucusu ilə davam etdik. O, bizimlə az oynamasına baxmayaraq, gözəl çıxış etdi. Komanda kimi yaxşı oynadıq, çox xoşbəxtəm, bir daha komandamı təbrik edirəm".
"Azərbaycan, eləcə də digər ölkələrin çempionatlarına vaxt olduqca baxıram, nəticələri izləyirəm. Bu il Azərbaycan çempionatında çıxış edən klubları yaxından izləyirəm. Cari mövsüm legionerlər də çoxdur. Bəzi oyunçualrı tanıyıram. Çünki daha əvvəl onlarla bir komandada oynamışam və ya rəqib kimi qarşılaşmışam. Fəxr edirəm ki, onlar Azərbaycanı seçiblər. Bu gün Azərbaycan Voleybol Federasiyasının rəhbərliyi voleybolun inkişafı üçün bir sıra işlər görür".