Nazim Hüseynov: Ona qədər azı 2 ay vaxtımız var Sport24.az
Nazim Hüseynov: "Ona qədər azı 2 ay vaxtımız var"
Kosovo – San Marino görüşünü izləmişdik, düşünürdük ki, San Marino qrupun ən zəif komandasıdır. Sport24.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın 19 yaşadək futzalçılardan ibarət millisinin üzvü Nazim Hüseynov Avropa çempionatının ilkin mərhələsində qarşılaşdıqları San Marino ilə matçdan sonra Futzal Federasiyasının mətbuat xidmətinə açıqlamasında deyib.
Hüseynov keçirdikləri oyunları dəyərləndirib:
"Oyun gözlədiyimizdən daha çətin keçdi. Ola bilsin, 2 gün ərzində iki matça çıxmağımız yorğunluq yaratdı. Həm də Kosovo – San Marino görüşünü izləmişdik, düşünürdük ki, San Marino qrupun ən zəif komandasıdır. Bu da müəyyən qədər arxayınlıq yaratmışdı. Düzdür, məşqçilər diqqətli olmağımızı, bu görüşün əvvəlkindən daha çətin keçəcəyini deyirdilər. Çünki rəqibimiz həm bir gün artıq istirahət etmişdi, həm də itiriləsi heç nəyi qalmamışdı. Çox şükür, vacib olan xalı qazandıq".
Futzalçı əsas mərhələdə rəqiblərin daha güclü olacağını vurğulayıb: