Milli komandamız 18 medalla birinci yeri tutdu
Bakıda kişi və qadın boksçular arasında ənənəvi Böyük İpək Yolu beynəlxalq turnirinin qalibləri müəyyənləşib.
Lent.az xəbər verir ki, beş gün davam edən yarışda 9 ölkənin 175 idmançısı qüvvəsini sınayıb.
Boks Mərkəzində təşkil olunan final döyüşlərini gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, Azərbaycan Boks Federasiyasının prezidenti Sahil Babayev, Milli Olimpiya Komitəsinin baş katibi Azər Əliyev və digər rəsmi şəxslər izləyiblər.
Yığmamızın heyətində həlledici görüşdə qələbə qazanan Zeynəb Rəhimova, Aynur Rzayeva, Sübhan Məmmədov, Nicat Hüseynov, Məhəmmədəli Qasımzadə, Nəbi İsgəndərov, Seidcəmşid Cəfərov və Alfonso Dominqes qızıl medala sahib olublar. Digər boksçularımızdan Murad Abdullayevlə Məhəmməd Abdullayev ikinci yeri tutublar. Bir gün əvvəl isə Şamil Əsgərov, Tağı Nəsibov, Ruslan Rüstəmov, Məmməd Quliyev, Anaxanım İsmayılova, Bəhriyyə İbrahimova və Aynur Mikayılova bürünc medala yiyələniblər.
Təltifolunma mərasimində Azərbaycan Boks Federasiyasının prezidenti Sahil Babayev və gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov da iştirak ediblər. Onlar müvafiq olaraq, 51 kiloqram və 86 kiloqram çəkidə qalibləri mükafatlandırıblar.
Millimiz 8 qızıl, 3 gümüş və 7 bürünc medalla komanda hesabında birinci yeri tutub və Böyük İpək Yolu kubokuna yiyələnib. İkinci yerdə Rusiya (6-10-3) qərarlaşıb, "üçlüy"ü isə Qazaxıstan (4-2-12) qapayıb.