Fərid Qayıbov keçən ay beynəlxalq yarışlarda müvəffəqiyyət qazanmış idmançılar və onların məşqçiləri ilə görüş keçirib
Gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov ötən ay ərzində qitə və dünya çempionatlarında, eləcə də nüfuzlu beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi uğurla təmsil etmiş Azərbaycan idmançıları və onların məşqçiləri ilə görüşüb.
"Report" xəbər verir ki, Azərbaycan İdman Akademiyasında təşkil edilən görüş Dövlət Himnimizin səsləndirilməsi ilə başlanıb.
Ağırlıqqaldırma, boks, batut gimnastikası, akrobatika gimnastikası, kişi idman gimnastikası, cüdo, sərbəst güləş, qadın güləşi, yunan-Roma güləşi, üzgüçülük, kanoe, sambo, savat assault, parataekvondo, ciu-citsu, kuraş, alış və qoreş idman növlərinin təmsilçiləri çıxış etdikləri yarışlar, qazandıqları qələbələr barədə məlumat veriblər.
Tədbirdə həmçinin idmançıların hazırlıq prosesində əməyi olan məşqçilər də çıxış edərək, idman növləri və komandaların uğurları haqqında danışıblar.