İnter – Milan: “Derbi della Madonnina”da finala vəsiqə uğrunda həlledici qarşılaşma
23 aprel 2025-ci il, İtaliya Kubokunun yarımfinal mərhələsinin cavab oyununda İnter, doğma San Siro stadionunda Milanı qəbul edəcək. İlk oyunda 1:1 hesablı bərabərliklə nəticələnən bu qarşılaşma, hər iki komanda üçün finala vəsiqə baxımından həlledici əhəmiyyət daşıyır.​
Turnir durumu və motivasiya:
• İnter: Hazırda A Seriyasında liderlik edir və Çempionlar Liqasının yarımfinalına yüksəlib. Komanda, bu mövsüm "triplet" (üç kubok) qazanmaq arzusundadır və bu oyunda qələbə, bu məqsədə bir addım daha yaxınlaşmaq deməkdir.​
• Milan: A Seriyasında 9-cu yerdə qərarlaşıb və Çempionlar Liqasına vəsiqə şansını itirib. İtaliya Kuboku, komanda üçün avrokuboklara vəsiqə qazanmaq və mövsümü titulla başa vurmaq üçün son şansdır.​
Komandaların forması:
• İnter:
• Son 5 oyunda 2 qələbə və 2 heç-heçə.
• Son oyunda Bologna-ya 1:0 məğlub oldular.
• Komanda, evdə keçirdiyi son 9 İtaliya Kuboku oyununda məğlub olmayıb.​
• Milan:
• Son 5 oyunda 1 qələbə, 2 heç-heçə və 2 məğlubiyyət.
• Son oyunda Atalanta-ya 0:1 hesabı ilə məğlub oldular.
• Komanda, son 10 səfər oyununda yalnız 4 qələbə qazanıb.​
Əvvəlki qarşılaşmalar:
• Bu mövsüm komandalar arasında 4 qarşılaşma olub: Milan 2 qələbə, 2 heç-heçə.
• İlk yarımfinal oyunu 1:1 hesabı ilə başa çatıb.
• Hər iki komanda hücum futbolu sərgiləyir və qarşılıqlı qollar gözlənilir.
• İnter uduzmaz: Ev sahibi komanda üstünlüyünü qorumağa çalışacaq və bu oyunda məğlub olmamaq üçün əllərindən gələni edəcəklər.