Ronald Kuman kimləri Almaniyaya aparacaq? Sport24.az
Ronald Kuman kimləri Almaniyaya aparacaq?
Niderland millisinin Avro-2024 üçün ilkin heyəti açıqlanıb. Sport24.az xəbər verir ki, baş məşqçi Ronald Kuman heyətə 30 futbolçu çağırıb. Onlardan yalnız 26-sı yekun heyətə daxil ediləcək.
Qapıçılar: Bart Verbruggen ("Brayton", İngiltərə), Mark Flekken ("Brentford", İngiltərə), Castin Baylo ("Feyenoord"), Nik Oley ("Sparta", Rotterdam);
Müdafiəçilər: Matthijs de Liqt ("Bavariya", Almaniya), Vircil van Deyk ("Liverpul", İngiltərə), Natan Ake ("Mançester Siti", İngiltərə), Ceremi Frimponq ("Bayer", Almaniya), Deyli Blind ("Jirona", İspaniya), Stefan de Vrij ( "İnter", İtaliya), Lutsharel Qeertruyda (Feyenoord), Denzel Damfries ("İnter", İtaliya), Yan Matsen ("Borussiya" Dortmund, Almaniya), Mikki van de Ven ("Tottenhem", İngiltərə);
Yarımmüdafiəçilər: Georginio Veynaldum ("Əl-İttifaq", Səudiyyə Ərəbistanı), Martin de Ron (Atalanta, İtaliya), Kodi Qakpo ("Liverpul", İngiltərə), Frenkie de Yonq ("Barselona", ​​İspaniya), Xavi Simons ("Leyptsiq", Almaniya), Yerdi Şouten (PSV), Ticani Reynders ("Milan", İtaliya), Doniel Malen ("Borussiya" Dortmund, Almaniya), Ten Kopmeyners ("Atalanta", İtaliya), Quinten Timber ("Feyenoord"), Stiven Berqveyn ("Ayaks"), Rayan Qravenberç ("Liverpul", İngiltərə) ), Yoei Verman (PSV);
Hücumçular: Memfis Depay ("Atletiko" İspaniya), Vout Veqorst ("Hoffenhaym", Almaniya), Brayan Brobbi ("Ayaks").
Qeyd edək ki, Niderland millisi Almaniyada keçiriləcək Avro-2024-ün D qrupunda Fransa, Avstriya və Polşa yığmaları ilə mübarizə aparacaq.