Ramiz Məmmədov: “İnanırıq ki, lisenziyanı əldə edəcəyik” - MÜSAHİBƏ
"Şamaxı" futbol klubunun baş məşqçisi Ramiz Məmmədovun İdman.bizə müsahibəsi
- I Liqada mövsümü çempion kimi bitirdiniz. İli necə dəyərləndirərdiniz?
- Bu, hamımızın zəhmətinin bəhrəsi idi. Çempion olduğumuz üçün çox sevincliyik. Bizə dəstək olan hər kəsə ayrı-ayrılıqda təşəkkür edirik. Ümid edirik ki, uğurun davamı gələcək.
- Mövsümdə hansı oyunu fərqləndirərdiniz və hansı komanda sizə "diş" göstərdi?
- Fikrimcə, fərqlənən oyunlar oldu. Səfərdə "Qaradağ Lökbatan"la matçı deyərdim. Bu matçda qazandığımız qələbə qızıl medallar əldə etməyimizə səbəb oldu.
- Yeni mövsümdə heyəti qoruyub saxlayacaqsınız, yoxsa artıq "qara siyahınız" hazırdır?
- Heyətin qorunub saxlanılması birbaşa rəhbərliklə bağlıdır. Bununla bağlı müzakirələr aparılacaq. Qərarın əksəriyyətini klub rəhbərliyi verəcək. Bütün bu proseslər məsləhətləşmə ilə olacaq.
- Aşağı liqa təmsilçilərinin lisenziyalaşdırılması ilə bağlı son qərar mayın 27-də veriləcək. AFFA-nın Lisenziya Komissiyasından gözləntiləriniz nədir?
- Bununla menecerimiz məşğuldur. İnanırıq ki, lisenziyanı əldə edəcəyik. Bu istiqamətdəki bütün gözləntilərimiz doğrulacaq. Hər şeyi zamana buraxıb, qərarı gözləməliyik.
- Əgər "Şamaxı"ya lisenziya verilsə, legionerlərin cəlb edilməsi nəzərdə tutulub, yoxsa yenə də yerli futbolçulara üstülünlük veriləcək?
- Bütün bu kimi məsələlər klub rəhbərliyinin qərarından asılı olacaq. Bu səbəbdən dəqiq nəsə deyə bilmərəm. Zamanı gəldiyi zaman açıqlayacağıq.
- Bəs əsas hədəf nədir?
- Premyer Liqada "Şamaxı"nı yuxarı pillələrə qaldırmaq və azarkeşlərimizi sevindirmək istəyirik.