VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında Azərbaycan karateçilərinin medalları: Roman Heydərov və Madina Sadiqovadan bürünc - YENİLƏNİB + FOTO Idman.biz
11 noyabr 2025, 19:46
VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında Azərbaycan karateçilərinin medalları: Roman Heydərov və Madina Sadiqovadan bürünc - YENİLƏNİB + FOTO
Azərbaycan karateçiləri Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyadda keçirilən VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında növbəti medallarını qazanıblar.
İdman.Biz bildirir ki, kata yarışlarında Roman Heydərov bürünc medal əldə edib.
Yarımfinalda Heydərov Küveyt idmançısına məğlub olub, bürünc medal uğrunda qarşılaşmada isə BƏƏ karateçisindən üstün olub.
19:25
İdman.Biz xəbər verir ki, 55 kq çəki dərəəsində çıxış edən karateçimiz Madina Sadiqova bürünc medal uğrunda görüşdə Pakistan təmsilçisi Laiba Ziyaya 7:2 hesabı ilə qalib gəlib və bürünc medala sahib çıxıb.
Beləliklə, Azərbaycan karateçiləri VI İslam Oyunlarında ilk medallarını qazanıblar.
17:24
İdman.Biz xəbər verir ki, qadınların mübarizəsində 55 kq çəki dərəcəsində çıxış edən Azərbaycan təmsilçisi Madina Sadiqova yarımfinal mərhələsində Özbəkistan təmsilçisi Sevinc Rəhimova ilə qarşılaşıb.
Qeyd edək ki, İslamiada noyabrın 21-də başa çatacaq.