Vinisius Xabi Alonsonun gedişindən və son mövsümündən danışıb
"Real Madrid"in hücumçusu Vinisius Junior baş məşqçi Xabi Alonsonun gedişi ilə bağlı danışıb.
İdman.Biz xəbər verir ki, 12 yanvar 2026-cı ildə "Real Madrid" Xabi Alonsonun komandanın baş məşqçisi vəzifəsindən getdiyini elan edib.
"Mən heç nə edə bilmərəm, qətiyyən heç nə edə bilmərəm. Yalnız əlimdən gələni edə bilərəm. Texniki cəhətdən həmişə ən yaxşı vəziyyətdə olmayacağam, amma həmişə komandaya əlimdən gələni etmişəm. Başqaları qol vurmayan zaman mən ötürmə etməyə çalışıram; müdafiə olunmalı olduğum zaman müdafiə olunmağa çalışıram. Əlbəttə ki, mən komandanın ən yaxşı müdafiəçisi deyiləm. Bunun üçün başqa oyunçular da var.
Mətbuat istədiyini deyir və azarkeşlər məni tənqid etməli olduqlarını başa düşürlər. Amma inanıram ki, inkişaf etməyin ən yaxşı yolu evə qayıtmaq və dünyanın ən yaxşı azarkeşləri tərəfindən "Santyaqo Bernabeu"da qarşılanmaqdır. Həmişə demişəm ki, bu, çox şey tələb edir və mən həmişə ən yaxşı vəziyyətdə olmalıyam. Son il mənim üçün çətin oldu, çünki istədiyim kimi oynaya bilmədim, amma irəliləməyə davam etmək həmişə vacibdir. Burada uzun müddət qalmaq istəyirəm", - "Mundo Deportivo" Vinisiusun sözlərini sitat gətirir.