Sloveniyanın baş məşqçisi 30 futbolçudan 26-nı Almaniyaya aparacaq
AVRO-2024-ün daha bir iştirakçısı Sloveniya  Almaniyadakı turnir üçün heyətini açıqlayıb. Sport24.az  xəbər verir ki, final mərhələsində Sloveniya millisinin formasını geyinəcək futbolçuların ilkin siyahısı bəlli olub.
Millinin baş məşqçisi Matyaj Kek düşərgəyə 30 futbolçu dəvət edib. Onlardan 26-sı Almaniyaya aparılacaq.
Qapıçılar: Yan Oblak ("Atletiko", İspaniya), Vid Belets (APOEL, Kipr), İqor Vekiç ("Veyle", Norveç), Matevj Vidovşek ("Olimpiya");
Müdafiəçilər: Jan Karniçnik ("Selye"), Miha Blajiç ("Lex", Polşa), Yure Balkoviç ("Alanyaspor", Türkiyə), Yaka Biyol ("Udineze", İtaliya), Erik Yanja ("Qurnik", Polşa), Peter Stayanoviç ("Sampdoriya", İtaliya), Vanya Drakuşiç ("Soçi", Rusiya), David Brekalo ("Orlando Siti", ABŞ), Jan Zalatel ("Viborq", Danimarka);
Yarımmüdafiəçilər: Timi Elşnik ("Olimpiya"), Sandi Lovriç ("Udineze", İtaliya), Tomi Horvat, Yon Qorens-Stankoviç (hər ikisi "Şturm", Avstriya), Yasmin Kurtiç ("Sudtirol", Avstriya), Adam Çerin, Benyamin Verbiç (hər ikisi "Panatinaikos", Yunanıstan), Nino Jugel ("Bodo Qlimt", Norveç), Miha Zays ("Fənərbaxça", Türkiyə), Adrian Zelkoviç ("Spartak", Slovakiya);
Hücumçular: Yan Mlakar ("Piza", İtaliya), Jan Vipotnik ("Bordo", Fransa), Benyamin Şeşko ("Leypsiq", Almaniya), Andraj Şporar ("Panatinaikos", Yunanıstan), Jan Tselar ("Luqano", İsveçrə), Luka Zahoviç ("Poqon", Polşa), Yosip İliçiç ("Maribor").
Qeyd edək ki, Almaniyada keçiriləcək AVRO-2024 iyunun 14-dən iyulun 14-dək davam edəcək.