Bu gün Misli Premyer Liqasında XX tura start verillir. Sport24.az xəbər verir ki, 20-ci oyun həftəsinin ilk günündə bir qarşılaşma baş tutacaq.
"Şamaxı" "doğma divarlar" arasında "Zirə" ilə üz-üzə gələcək. Ötən tur "Araz-Naxçıvan"ı məğlub edən Rəşad Sadıqovun "qartallar"ı hazırda turnir cədvəlində 33 xalla üçüncü pillədə qərarlaşıb. Ayxan Abbasovun "şirlər"i isə 17 xalla səkkizindi yerdədi.
Qeyd edək ki, Şamaxı şəhər stadionunda baş tutacaq görüşün start fiti saat 14:00-da səslənəcək.
III dövrə, XX tur
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 17. Rafael Məhərrəmli, 5. Arsen Ağcabəyov, 18. Cəlal Hüseynov, 82. Rüfət Abbasov. 20. Leroy Mikels (k), 93. Brahim Konate, 30. Andrey Tirkoveanu, 9. Belajdi Pusi, 3. Vladislav Veremeyev, 33. Alfons Msanqa
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 60. Səbayıl Bağırov, 14. Vüsal Məsimov, 23. Murad Vəliyev, 6. Rauf Rüstəmli, 24. Edqar Adilxanov, 19. Fəxri Məmmədli. 89. Cəfər Muxtarov, 12. Maykl Tuik, 32. Vasiliye Radenoviç
"Zirə": 13. Aydın Bayramov, 32. Qismət Alıyev (k), 8. İsmayıl İbrahimli, 14. Elçin Əlicanov, 4. Ruan Renato, 10. Giorgi Papunaşvili, 70. İssa Cibrila, 23. Rafael Utziq, 24. Yusuf Laval. 17. Ayron Qomis, 19. Salifu Suma
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva, 41. Anar Nəzirov, 21. Hacıağa Hacılı, 16. Fuad Bayramov, 11. Rüstəm Əhmədzadə, 29. Ceyhun Nuriyev, 22. İldar Alekperov, 5. Stefan Aka, 90. Davit Volkov, 3. Ange Mutsinzi, 15. Pyer Zebli, 18. Junior Martins