Misli Premyer Liqasında XX tur davam edir. Sport24.az xəbər verir ki, bu gün daha iki matç keçiriləcək.
Günün ilk matçında "Səbail" "doğma divarlar" arasında "Kəpəz"i qəbul edəcək. Hazırda paytaxt klubu 12 xalla turnir cədvəlində sonuncu – 10-cu yeri tutur. Rəqibindən 2 xal artıq toplayan Gəncə klubu isə 9-cu pillədə qərarlaşıb.
"Kəpəz" qalib gələcəyi halda, yeganə izləyicisi ilə xal fərqini 5-ə qaldıracaq. "Səbail" uğur qazanacağı halda isə "Kəpəz"i 1 xal  geridə qoymaqla 9-cu pilləyə yüksələcək.
Qeyd edək ki, cari mövsümdə bu iki komanda arasında baş tutan əvvəlki iki oyunlarda tərəflər hərəyə 1 qələbə qazanıblar. İlk dövrədə "Səbail" rəqibini 4:0 hesabı darmadağın edib. İkinci dövrədə isə üstün tərəf "Kəpəz" olub - 1:0.
Qol: M.Queta, 11.
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Akif Əmirəli, Fərid Hacıyev
"Səbail": 12. Əlirza Müştəbazadə, 96. İlkin Muradov, 77. Fərid Nəbiyev, 18. Süleyman Əhmədov, 20. Mert Çelik, 8. Qorka Laruçça, 3. Dmitro Litvin (k), 99. İnnosent Nşuti, 4. Marko Nikoliç, 7. Madi Queta, 14. Suleyman Alluş
Ehtiyat oyunçular: 1. Hüseynəli Quliyev, 25. Nicat Məmmədzadə, 22. Mirabdulla Abbasov, 74. Yusif Nəbiyev, 11. Rüfət Abdullazadə, 83. Nihad Quliyev, 19. Samir Abdullayev, 16. Emin Rüstəmov, 97. Oruc Məmmədov, 88. Hacıəli Şirəliyev, 10. David Qomis, 5. Gitay Sofir
"Kəpəz": 1. Rojerio Santos, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 12. Turan Manafov, 70. Nicat Süleymanov, 5. Rauf Hüseynli, 26. Valdemar Almeyda, 9. Luis Paçu, 29. Dioqo Verdaska, 78. Yeqor Xvalko (k), 28. Rati Ardazişvili, 3. Mahamadu Ba
Ehtiyat oyunçular: 22. Məmməd Hüseynov, 2. İlkin Qırtımov, 99. Əli Səmədov, 8. Elmir Tağıyev, 6. Nemət Musayev, 21. Camal Cəfərov, 17. Ümid Səmədov, 15. Cavad Kərimov, 10. Karim Lkouça, 88. Şevroni Mabatşoev