Azərbaycan Kubokunun 1/4 final mərhələsi çərçivəsində keçirilən ilk oyunlara Bayılda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, "Səbail" "doğma divarlar" arasında "Qarabağ"ı qəbul edəcək.
Heç şübhəsiz ki, matçın və cütün favoriti Ağdam təmsilçisidi. "Dənizçilər" Premyer qalmaq uğrunda mübarizə aparır. Sadəcə, maraqlıdı ki, Qurban Qurbanovun yetirmələri cütün taleyini ilk oyunda həll edəcək, yoxsa ikinci qarşılaşmaya da intriqa qalacaq?
Qeyd edək ki, matç saat 18:30-da başlayacaq.
Qol: Yassin Benzia, 35
"Səbail" Azərbaycan Kuboku 1/4 final mərhələsinin ilk oyunu çərçivəsində doğma meydanda "Qarabağ"ı qəbul edir.
Sportal.az xəbər verir ki, komandalar saat 18:30-da start götürəcək qarşılaşmaya aşağıdakı heyətlərlə çıxacaq:
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev 74. Yusif Nəbiyev (k) 77. Fərid Nəbiyev 20. Mert Çelik 11. Rüfət Abdullazadə 16. Emin Rüstəmov 97. Oruc Məmmədov 10. David Qomis 8. Qorka Laruçça 3. Dmitro Litvin 5. Gitay Sofir
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə 22. Mirabdulla Abbasov 96. İlkin Muradov 18. Süleyman Əhmədov 19. Samir Abdullayev 88. Hacıəli Şirəliyev 99. İnnosent Nşuti 4. Marko Nikoliç 7. Madi Queta 14. Suleyman Alluş
Məşqçi: Elvin Məmmədov
"Qarabağ": 99. Mateus Koxalski 30. Abbas Hüseynov 13. Bəhlul Mustafazadə 44. Elvin Cəfərquliyev 90. Nəriman Axundzadə 10. Abdullah Zubir (k) 66. Patrik Andrade 7. Yassin Benzia 8. Marko Yankoviç 2. Mateus Silva 21. Aleksey Kaşuk
Ehtiyat oyunçular: 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev 97. Fabian Buntiç 20. Riçard Almeyda 55. Bədavi Hüseynov 24. Aleksey İsayev 22. Musa Qurbanlı 29. Marko Veşoviç 81. Kevin Medina 19. Redon Cica 11. Emmanuel Addai