Əşrəf Hakimi Afrika Kubokundakı məğlubiyyətdən sonra hisslərini bölüşdü
Mərakeş millisinin və PSJ-nin müdafiəçisi Əşrəf Hakimi milli komandanın Afrika Kubokunda çıxışından sonra ilk dəfə fikir bildirib.
İdman.Biz bildirir ki, turnirin finalında Mərakeş Seneqala əlavə vaxtda 0:1 hesabı ilə uduzub.
"Baş verən hər şeyi anlamağa çalışan çox çətin günlərdən sonra ürəkdən danışmaq mənim üçün vacibdir. Əvvəla, şübhəsiz ki, indiyə qədər ən yaxşı olan bu Afrika Millətlər Kubokunu ölkəmizə gətirmək üçün görülən böyük işə görə Əlahəzrətə təşəkkür etmək istəyirəm. Vizyonunuza, dəstəyinizə və futbola və Mərakeşə olan sarsılmaz sevginizə görə təşəkkür edirəm. Prezidentimiz Fauzi Lekjaya tam sədaqətinizə və hər addımda bizə inandığınıza görə təşəkkür edirəm.
Mərakeş xalqına təşəkkür etməmək mümkün deyil. Hər oyunda iştirak etdiyiniz, hər dəqiqəni, hər duyğunu yaşadığınız üçün təşəkkür edirəm. Ayaqlarımız ağır, ürəklərimiz ağrıyanda gücümüz olan 12-ci adamımız idiniz. Mərakeşdə və bütün dünyada sizin dəstəyinizi hiss etdik.
Bu Afrika Millətlər Kuboku zamanı birlikdə etdiyimiz işə, sədaqətə və böyük fədakarlıqlara görə Valid Reqragiyə və bütün heyətinə, xüsusən də komanda yoldaşlarıma ürəkdən təşəkkür etmək istəyirəm. Bunlar 35 günlük ortaq həyat, daimi səy, intizam və birlik idi. Dünyaya Mərakeşin sadəcə rəqabət aparmadığını, həm də ilham verdiyini göstərən komanda olduq.
Bu gün bu Mərakeş milli komandası güclü, hörmətli və heyranedici bir komandaya çevrilib, inamla irəliləyən bir ölkəni əks etdirir və dünyaya böyük futbol gücləri arasında yer aldığını göstərir.
Hər məşq, hər matç və birlikdə keçirilən hər an böyük dəyərləri təcəssüm etdirirdi: hörmət, fədakarlıq, təvazökarlıq və bütün milləti təmsil etməkdən böyük qürur. Biz Mərakeş adını şərəflə daşıdıq və milyonlarla insana - həm evdə, həm də sərhədlərimizdən kənarda - ümid aşıladıq.
Bu səyahət bununla bitmir. Yaşadıqlarımız gələcəyə möhkəm təməl qoyur. Bu ruh, bu birlik və bu ambisiya ilə bu milli komandanın nəyə nail ola biləcəyinin həddi yoxdur. Gələcək bu gün əkdiyimiz şeylər üzərində qurulur", - deyə Hakimi sosial media səhifəsində yazıb.