Almaniyaya yollanacaq İspaniya yığmasının geniş heyəti açıqlanıb
İspaniya milli komandasının Avro-2024 üçün genişləndirilmiş heyəti açıqlanıb. Sport24.az xəbər verir ki, heyətə 29 futbolçu cəlb olunub. Onlardan yalnız 26-sı yekun heyətə daxil edilə bilər.
Baş məşqçi Luis da le Fente milliyə bu futbolçuları dəvət edib:
Qapıçılar: Unai Simon ("Atletik"), David Raya ("Arsenal"), Aleks Remiro ("Real Sosyedad").
Müdafiəçilər: Dani Karvaxal ("Real"), Xesus Navas ("Sevilya"), Emerik Laport ("Əl-Nəsr"), Robin Le Normand ("Real Sosyedad"), Dani Vivian ("Atletik"), Pau Kubarsi ("Barselona"), Alehandro Qrimaldo ("Bayer"), Naço Fernandes ("Real"), Mark Kukurella ("Çelsi").
Yarımmüdafiəçilər: Rodriqo Hernandes ("Mançester Siti"), Martin Subimendi, Mikel Merino (hər ikisi "Real Sosyedad"), Fabian Ruiz (PSJ), Aleks Baena ("Vilyarreal"), Markos Llorente ("Atletiko"), Pedri ("Barselona"), Aleix Qarsiya ("Jirona"), Fermin Lopes ("Barselona").
Hücumçular: Lamin Yamal ("Barselona"), Niko Uilyams ("Atletik"), Dani Olmo ("Leyptsiq"), Mikel Oyarzabal ("Real Sosyedad"), Pablo Sarabia ("Vulverhempton"), Xoselu ("Real"), Alvaro Morata ("Atletiko"), Ferran Torres ("Barselona"), Ayoze Peres ("Betis").
Qeyd edək ki, Avro-2024 14 iyundan 14 iyuladək Almaniyada keçiriləcək. İspaniya yığması B qrupunda Xorvatiya, İtaliya və Albaniyaya qarşı mübarizə aparacaq.