Offroad yürüşü 2025 (azerbaycanca tərcüməyə ehtiyac yoxdur, çünki orijinal mətn azərbaycanca yazılıb) Azərbaycan Avtomobil Federasiyası
05 aprel 2025, 10:07
Offroad yürüşü 2025 (azerbaycanca tərcüməyə ehtiyac yoxdur, çünki orijinal mətn azərbaycanca yazılıb)
Azərbaycan Avtomobil Federasiyası yolsuzluq avtomobillərinin yürüşünü keçirdi
Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının (AAF) təşkilatçılığı ilə səhər saatlarından başlayan "Offroad" – yolsuzluq avtomobillərinin yürüşü başa çatıb.
Bakı-Xızı-Şamaxı marşrutu üzrə yürüş Heydər Əliyev Mərkəzinin qarşısından start götürüb.
Çətinkeçilən yolları əhatə edən yürüş adrenalin dolu anlarla yadda qalıb.
Azərbaycan Avtomobil Federasiyası avtomobil idmanı üzrə müxtəlif yarışlar təşkil etməklə yanaşı, mütəmadi olaraq "Offroad" sahəsini də diqqətdə saxlayır, yolsuzluq avtomobilləri üzrə müxtəlif yürüş və yarışlara dəstək göstərir.
Yolsuzluq avtomobillərinin qatıldığı yürüşün keçirilməsində məqsəd avtomobil idmanının inkişaf etdirilməsi, həmçinin regionlarda avtomobil həvəskarlarının bu idman növünə cəlb olunmasıdır.
Yürüşdə Azərbaycan Avtomobil Federasiyasınün üzvləri ilə yanaşı, bu sahəyə maraq göstərən şəxslər, o cümlədən bir sıra məşhurlar da iştirak edib.