AVRO-2024: “Yuventus”un futbolçusu heyətdən kənarlaşdırılıb
Polşa millisinin AVRO-2024 üçün yekun heyəti açıqlanıb.
İdman.biz xəbər verir ki, son anda 3 nəfər komandadan kənarlaşdırılıb.
Oliver Zix ("Aston Villa", İngiltərə), Pavel Bohnieviç ("Herenven", Niderland) və Arkadiuş Milik ("Yuventus", İtaliya) "26-lığ"a daxil edilməyib.
Qapıçılar: Lukaş Skorupski ("Bolonya", İtaliya), Voyçex Şesni ("Yuventus", İtaliya), Marçin Bulka ("Nitsa", Fransa);
Müdafiəçilər: Yan Bednarek ("Sauthempton", İngiltərə), Bartoş Bereszinski ("Empoli", İtaliya), Pavel Davidoviç ("Verona", İtaliya), Yakub Kivior ("Arsenal", İngiltərə), Bartoş Salamon ("Lex"), Timoteuş Puhaç ("Kayzerslautern", Almaniya), Sebastyan Valukeviç ("Empoli", İtaliya);
Yarımmüdafiəçilər: Pjemislav Frankovski ("Lans", Fransa), Yakub Moder ("Brayton", İngiltərə), Yakub Pyotrovski ("Lüdoqorets", Bolqarıstan), Bartoş Sliş ("Atlanta Yunayted", ABŞ), Damian Şimanski (AEK, Yunanıstan), Sebastyan Şimanski ("Fənərbaxça", Türkiyə), Nikola Zalevski ("Roma", İtaliya), Pyotr Zelinski ("Napoli", İtaliya), Kamil Qrosiçki ("Poqon"), Taras Romançuk ("Yagelloniya"), Kasper Urbanski ("Bolonya", İtaliya), Mihal Skuraş ("Brügge", Belçika);
Hücumçular: Robert Levandovski ("Barselona", İspaniya), Karol Sviderski ("Verona", İtaliya), Kşiştof Pyatek ("İstanbul" BB, Türkiyə), Adam Buksa ("Antalyaspor", Türkiyə).
Qeyd edək ki, AVRO-2024 iyunun 14-dən iyulun 14-dək Almaniyada keçiriləcək.