Nizami İmranov yarışa qələbə ilə başlayıb. O, 1/16 finalda türkmənistanlı Meken Ramazanovu məğlub edib. İmranov 1/8 finalda Pino Balbinlə (Kolumbiya) güləşib. O, bu dueldən də qalib ayrılıb. Nizami növbəti cəhdində Vladimir Ulyanovla (İJF) münasibətinə aydınlıq gətirib. Qarşılaşma təmsilçimizin xeyrinə bitib. İmranov yarımfinalda Yamako Fukuda (Yaponiya) ilə gücünü yoxlayacaq.
Məhəmməd Musayev 1/16 finalda Simas Polikeviçusla (Litva) qarşılaşıb. Qəbələ qazanan cüdoçumuz ikinci sınağında Hyeonsu Yunu (Koreya Respublikası) da mübarizədən kənarlaşdırıb. O, 1/4 finalda yaponiyalı Kairi Kentokunu sınağa çəkib. Qarşılaşma rəqibin qələbəsi ilə yekunlaşdığından Musayev təsəlliverici görüşə qatılacaq. Məhəmməd German Kobetslə (İJF) üz-üzə gələcək.
Aydan Vəliyeva startda bolqarıstanlı Denitsa Georgiyevadan güclü olub. O, daha sonra İlariya Fenestrona (İtaliya) da qalib gəlib. Vəliyeva 1/4 finalda İroha Olla (Yaponiya) qüvvəsini sınayıb və məğlubiyyətə üzülüb. Aydanın çempionluq yolu bağlandığından mübarizəni təsəlliverici görüşdə davam etdirəcək. Onun rəqibi tacikistanlı Madina Qurbonzoda olacaq.