Dünya çempionatı: İmranov məğlub olub, Vəliyeva gözləyir
Tacikistanın paytaxtı Düşənbədə gənc cüdoçular arasında dünya çempionatına start verilib.
İdman.biz xəbər verir ki, mundialın ilk günündə Azərbaycan millisinin 6 idmançısı yarışa qoşulub.
Onlar 4 çəki dərəcəsində mübarizə aparırlar.
Nizami İmranov yarışa qələbə ilə başlayıb. O, 1/16 finalda türkmənistanlı Meken Ramazanovu məğlub edib. İmranov 1/8 finalda Pino Balbinlə (Kolumbiya) güləşib. O, bu dueldən də qalib ayrılıb. Nizami növbəti cəhdində Vladimir Ulyanovla (İJF) münasibətinə aydınlıq gətirib. Qarşılaşma təmsilçimizin xeyrinə bitib. İmranov yarımfinalda Yamako Fukuda (Yaponiya) ilə gücünü yoxlayıb. Rəqib finala yüksəldiyindən həmyerlimiz bürünc medal uğrunda yarışıb. Lakin o, bu dəfə də qəbələ qazana bilməyib. Qazaxıstanlı Talqat Orinbassar 3-cü yeri tutduğundan Nizami olub.
Aydan Vəliyeva startda bolqarıstanlı Denitsa Georgiyevadan güclü olub. O, daha sonra İlariya Fenestrona (İtaliya) da qalib gəlib. Vəliyeva 1/4 finalda İroha Olla (Yaponiya) qüvvəsini sınayıb və məğlubiyyətə üzülüb. Aydanın çempionluq yolu bağlandığından təsəlliverici görüşdə tacikistanlı Madina Qurbonzoda ilə üz-üzə gəlib. Vəliyeva qalib gəldiyindən bürünc medal uğrunda mübarizə aparacaq. Təmsilçimiz Mio Huhla (Koreya Respublikası) qarşılaşacaq.