Cüdo çempionatının qalibləri bəlli olub
Azərbaycan Cüdo Federasiyası (ACF) və Bakı Şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə oktyabrın 30-31-də cüdo üzrə kişilər və qadınlar arasında Bakı şəhər çempionatı keçirilib.
İdman.biz xəbər verir ki, qadınlar və kişilər arasında 14 çəki dərəcəsində qaliblər bəlli olub.
Yarışda Bakının 33 müxtəlif klub, cəmiyyət və idman təşkilatından 212 cüdoçu medallar uğrunda mübarizə aparıb. Çempionatın ikinci günündə kişilər arasında 66 kq, 81 kq, 100 kq və +100 kq çəki dərəcələrində, qadınlar arasında isə 52 kq və 63 kq çəki dərəcələrində qaliblər bəlli olub.
Yarışın son nəticəsinə görə, ümumi komanda hesabında medalların sayına görə 1-ci yerə Daxili İşlər Nazirliyi İdman Cəmiyyəti, 2-ci yerə Cüdo Klub 2012, 3-cü yerə isə Neftçi İdman Klubu layiq görülüb. 14 komanda müxtəlif əyarlı medal qazanıb.
Yarışın əsas məqsədi gənclər arasında idman vasitəsi ilə sağlam həyat tərzinin formlaşdırılması, həmçinin cüdonun kütləvi təbliğinə və təşviqinə nail olmaqdır. Turnir noyabr 29-dan dekabrın 1-dək davam edəcək qadınlar və kişilər arasında cüdo üzrə ölkə çempionatına seçim xarakteri daşıyır.