Tahir Gözel: “Bu dəyərlər bizi çox qürurlandırdı” Qarabağ FK
Tahir Gözel: “Bu dəyərlər bizi çox qürurlandırdı”
Klubumuzun prezidenti Tahir Gözel UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində keçirilən "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) – "Qarabağ" matçını (3:0) "Maksimir" stadionundan canlı izləyib. O, oyundan sonra görüş barədə fikirlərini açıqlayıb:
"Komandamın hər bir futbolçusu, heyətin hər bir üzvü mənim üçün qəhrəmandır. Onlarla qürur duyuram. Oyunun əvvəlində hesaba alınmayan qol da vurduq. Bundan sonra hamımız həyəcanlandıq. Dəfələrlə qol imkanları da yaratdıq. Heyf ki, şans bizim tərəfimizdə olmadı. Bir Azərbaycan klubunun Avropanın futbol ölkəsi sayılan Xorvatiyada yerli liqanın çempionuna qarşı sərgilədiyi oyun, rəqibdən çəkinməməsi, qorxmadan həmişə hücuma keçməsi kimi dəyərlər bizi çox qürurlandırdı. Mən komandamın yanında idim. "Qarabağ" klubunun bir parçası olmaq hissini sözlərlə ifadə etmək mümkün deyil. Bunu "Qarabağ"lı olmaq və "Qarabağ"la yaşamaq lazımdır".
Klubumuzun prezidenti heyətin gücləndirilməsi məsələsinə də toxunub: "Mən hər zaman komandamın yanındayam. Komandamızın güclənməsi üçün hər bir işi görürük və görəcəyik. Texniki heyətin tələbinə uyğun olaraq lazım olan transferləri gerçəkləşdirməyə hazıram".
Tahir Gözel avqustun 28-də keçiriləcək cavab görüşünü izləyə bilməyəcəyinə təəssüfləndiyini qeyd edib: "Ona heyfsilənirəm ki, Bakıdakı oyunda komandamın yanında olmayacağam. Mənim də öz öhdəliklərim var və COP29-la bağlı görüşlər çərçivəsində ölkə xaricində olmaq məcburiyyətindəyəm. Amma biz bir komandayıq və inanırıq ki, Azərbaycanda da yenə gözəl oyun göstərəcəyik. Nəticədən asılı olmayaraq, Azərbaycan xalqını qürurlandıracağıq".