Dünya çempionatı: Yığmamız 1 medal qazanıb
İordaniyanın Amman şəhərində güləş üzrə U-17 dünya çempionatında bu gün ilk mükafatçılar bəlli olacaq.
İdman.biz xəbər verir ki, yunan-Roma güləşçilərinin medal mübarizəsində Azərbaycan millisinin 3 idmançısı qüvvəsini sınayacaq.
Hər 3 yığma üzvü bürünc medal uğrunda gücünü yoxlayacaq.
4️8️ kq
Əmrah Əmrahov təsəlliverici görüşdə bolqarıstanlı Kaloyan İvanova tam üstünlüklə (9:0) qalib gələrək bürünc medal uğrunda görüşə vəsiqə qazanıb. O, üçüncü yer uğrunda Yediqe Tolevtayevə (Qazaxıstan) 3:1 hesabı ilə qalib gələrək, fəxri kürsüdə yer alıb.
Əli Nəzərov təsəlliverici görüşdə özbəkistanlı Sərdar Xolmurzayevə 3:10 hesabıyla məğlub olub və mundialı 5-ci pillədə bitirib.
Yarımfinalda məğlubiyyətə üzülən Emil Abdullayev 3-cü yer uğrunda yarışacaq. Onun rəqibi Cəbrayıl Umxadjiyev (AİN) olub və uduzub.
Finalın 1 addımlığında büdrəyən Orxan Hacıyev də bürünc medal uğrunda mübarizə aparacaq. O, ukraynalı Vladislav Solodçukla münasibətinə aydınlıq gətirib. Rəqib qələbə qazanıb.
Qeyd edək ki, dünya çempionatında bu gün 2 güləşçimiz yarımfinala yüksəlib.