Rahim Həsənov ilk görüşdə çexiyalı Filip Bartoşiki sınağa çəkib. 8:0 hesabı ilə qalib gələn güləşçimiz Hassan Mohammed Alharthi ilə görüşdə də çətinlik çəkməyib - 11:1. Rahim 1/4 finalda Ali Abdullah Ahmadi Vafaya uduzub (1:6). Onun rəqibi finala yüksəldiyindən Həsənov bürünc şansını saxlayıb.
6️3 kq
Məhəmməd Şükürzadə ilk olaraq bolqarıstanlı Hristo Valentinovdan üstün olub (7:0). 1/8 finalda çinli Jiyu Vanqı çətinliklə qalib gələn (2:1) təmsilçimiz uğurunu 1/4 finalda davam etdirə bilməyib. O, Erzu Zakriyevə (AİN) 4:9 hesabı ilə uduzub. Zakriyev həlledici görüşə vəsiqə qazandığından Məhəmmədin medal şansı qalıb.
Təsnifat mərhələsindən mübarizəyə qoşulan Davud Məmmədov moldovalı Aleksandru Soloveu ilə üz-üzə gəlib və 0:8 hesabı ilə mübarizəni dayandırıb.
Cocu Səmədov mübarizəyə 1/8 finaldan start verib. O, əvvəlcə serbiyalı Andriya Mihayloviçi (5:1), sonra ermənistanlı Ruben Gevorgyanı (3:1) məğlub edib. Səmədov yarımfinalda Temirlan Turdakinlə (Qazaxıstan) qarşılaşıb. Rəqibini 4:2 hesabı ilə qalib gələn idmançımız həlledici döyüşə vəsiqə qazanıb. Finalda onun rəqibi Asan Janişov (Qırğızıstan) olacaq.
Məzaim Mərdənov ilk görüşdə Marko Supiçə (Serbiya) 2:0 hesabı ilə qalib gəlib. Təmsilçimiz növbəti cəhddə uğursuz olub. O, iranlı Abolfazi Qulamhüseyn Fathitazangiyə uduzub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan yığması mundialda 25 idmançı ilə təmsil olunacaq. Dünya çempionatına sentyabrın 8-də yekun vurulacaq.