Bəşir Verdiyev ilk görüşündə Kaio Duartenyə (Braziliya) 3:14 hesabı ilə uduzub.
Ayxan Abdullazadənin ilk görüşündə Daniel Marian Sanduruya (Rumıniya) 12:2 hesabı ilə qalib gəlib. O, daha sonra ermənistanlı rəqibi Arman Musikyanı 12:8 hesabı ilə məğlub edib. Ayxan uğurlu çıxışını 1/4 finalda davam etdirə bilməyib. Pəhləvanımız iranlı Ali Mahmud Xorramdelə 6:9 uduzub. İranlı güləşçi finala yüksəldiyindən Abdullazadə bürünc medal uğrunda təsəlliverici görüşdə güləşəcək.
Emin Qocayev ilk olaraq Adilet Nubekoviçi (Qırğızıstan) 15:8 hesabı ilə üstələyib. Güləşçimiz 1/8 finalda Beynəlxalq Bayraq altında çıxış edən Dimitri Lukaşuk ilə bacaqmayıb - 1:3.
Xetaq Karsanov ilk görüşdə rəqibi Aitenir Maksatova (Qırğızıstan) heç bir şans verməyib, 11:0. Daha sonra Rifat Ereni (Türkiyə) gərgin keçən mübarizədə 2:1 məğlub edən Xetaq yarımfinala yüksəlib. Onun növbəti rəqibi slovakiyalı Adam Jaksik olub. İdmançımız 5:0 hesabı ilə qalib gələrək, finalçı olub.