Şahid Nəbiyev misirli Mohamed Eltayebə tam üstünlüklə (9:0) qalib gəlsə də, 1/4 finalda ermənistanlı Marat Atşemyana (0:9) məğlub olub.
Turan Daşdəmirov hindistanlı Sainat Pardiyə (5:1) və amerikalı Domenik Munarettoya (9:0) qalib gələrək yarımfinala yüksəlib. O, finala gedən yolda qazaxıstanlı Yerassil Mussanla qarşılaşacaq.
6️0️ kq
Ayxan Cavadov ukraynalı Vadim Matrosu (4:3) və qazaxıstanlı Dosbol Şamili (2:2) məğlub edərək yarımfinala vəsiqə qazanıb. O, bu mərhələdə Pol Rani (ABŞ) ilə güləşəcək.
7️1️ kq
Yusif Əhmədli türkiyəli Kuzey İldemə tam üstünlüklə (8:0) qalib gəlsə də, 1/4 finalda rusiyalı Vladislav Bırlyaya (AİN) sonuncu xal prinsipinə əsasən (1:1) məğlub olub.
9️2️ kq
Səid Paşayev 1/16 finalda yunanıstanlı Nikolaos Kavananosa tam üstünlüklə (8:0) qalib gəlib. Lakim təmsilçimiz 1/8 finalda türkiyəli Süleyman Bakıra "tuş"la uduzub.
Qeyd edək ki, bu gün yunan-Roma güləşçilərimizdən 3-ü bürünc medal görüşünə çıxacaq.