Bu gün Premyer Liqada XIX tura yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, günün ilk matçı bölgədə baş tutacaq.
Qərb derbisində "Kəpəz" "Turan Tovuz" u qəbul edir. Dünən "Araz-Naxçıvan"ı məğlub edən "Zirə" turnir cədvəlində "boz qurd"ları qabaqlayaraq 3-cü pilləyə yüksəlib. Yenidən əvvəlki mövqeyinə qayıtmaq üçün Kurban Berdıyevin komandasına qələbə lazımdı. "Kəpəz" də meydana xal və ya xallar üçün çıxacaq. "Səbail" hesabat turunda aktivinə 3 yazdırdığından "sarı-göylər" artıq sonuncu pilləyə yuvarlanıb.
"Kəpəz": 1. Rojerio Santos 7. Ehtiram Şahverdiyev 12. Turan Manafov 70. Nicat Süleymanov 5. Rauf Hüseynli 26. Valdemar Almeyda 9. Luis Paçu 29. Dioqo Verdaska 78. Yeqor Xvalko (k) 28. Rati Ardazişvili 3. Mahamadu Ba
Ehtiyat oyunçular: 22. Məmməd Hüseynov 18. Elgün Bayramov 2. İlkin Qırtımov 99. Əli Səmədov 8. Elmir Tağıyev 6. Nemət Musayev 21. Camal Cəfərov 17. Ümid Səmədov 15. Cavad Kərimov 10. Karim Lkoça 88. Şevroni Mabatşoev 77. Viktor Braqa
"Turan Tovuz": 1. İvan Konovalov 39. Sadiq Quliyev 19. Orxan Əliyev 17. Rəhim Sadıxov 7. İsmayıl Zülfüqarlı 13. Fərid Yusifli 44. Rüfət Əhmədov 9. Kristian da Silva (k) 15. Emmanuel Hakman 80. Otto Con 6. Araş Qaderi
Ehtiyat oyunçular: 41. Sergey Samok 71. Mehman Hacıyev 10. Xəyal Nəcəfov 8. Tural Bayramlı 11. Ayxan Hüseynov 77. Veysəl Rzayev 99. Sadiq Şəfiyev 20. İbrahim Ramazanov 30. Mircamal Əlizadə 23. Alexandro Serrano 40. Kauan Martins 29. Anton Kraçkovski