“Sadəcə rəqabəti artırmaq lazımdır“ - Qurban Qurbanov
"Qarabağ" Azərbaycan Kubokunun finalında "Zirə"ni 2:1 hesabı ilə məğlub edərək 8-ci dəfə turnirin qalibi olub.
Sport24.az xəbər verir ki, Ağdam təmsilçisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanov oyundan sonra təşkil olunan mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Kubokun finalı yaxşı, baxımlı, dinamik oyunla mövsümə damğa vurdu. Azarkeşlərimizə təşəkkür edirəm. Qarşımızda dinamik, istəkli komanda var idi. Sona qədər təslim olmadılar. "Zirə" çox ağıllı müdafiə olunurdu. Onlara bu gün alqış düşür, çox yaxşı sezon keçirdilər. Rəhbərliklərinə də uğurlar arzulayıram. Futbolçularım çempionluğu və kuboku qazandılar. Çox uğurlu sezon keçirdik. Çox böyük işlər gördülər. Uğurdan sonra bəzən istər-istəməz futbolçularda istək azalır. Amma çalışacağıq istəyi çoxaldaq ki, yeni sezon daha yaxşı olsun.
- Maksim Medvedevdən başqa bugünkümatç kimin üçün sonuncu oldu?
- Maksim karyerasını bitirdi. Hansısa ayrılıq olanda klub tərəfindən açıqlanacaq. Burada deməyim düzgün çıxmaz.
- Son illərdə mükafatlandırma mərasimindəolmamağınızın səbəbi idi?
- Elə bir səbəbi yoxdur. Sadəcə futbolçular haqq edirlər bunu. Say çox olur. Həmişə məni görürsüz, qarşınızda oluram. Futbolçularımın mükafatlandırmaya çıxmaları bəs edir.
- İkinci dueldə Rəşad Sadıqov sizəuduzdu. Onun komandasının sizi udmasıüçün neçə il lazımdır?
- Bu suala necə yanaşım bilmirəm. Hesabda uduzdular, amma... Onların büdcəsi ilə bizim büdcəmiz eyni deyil. Amma onların performansını görürsüz. Ölkə çempionatına baxsaq, qrandlarımız 3-4-cü yerləri tutdu, Rəşad Sadıqovun komandası isə ikinci yeri. Dərindən düşünsək, çox böyük iş gördü. Bu gün də bu büdcə ilə ikinci olub, kubokda finala çıxdılar, son dəqiqələrdə uduzdular. Bu qalibiyyət kimi nəticədir. "Zirə"nin fəaliyyətinə, büdcəsinə görə bəlkə də Rəşad bizə qalib gəldi.
- Aleksey İsayev vaxt effekt verəcək?
Mən ondan razıyam. Komanda üçün də effekt verir. Komandadakı rəqabəti görürsüz. Əgər 11 futbolçu ilə sezonu başa vura biləcəyimizi düşünsək, başqa oyunçu götürmərik. Sadəcə rəqabəti artırmaq lazımdır. Futbolçularım da özlərini yaxşı tərəfdən göstərirlər. Alekseyə güvənirəm.