"Qarabağ"a rəqib ola biləcək daha 3 kollektiv müəyyənləşib
"Qarabağ"ın Çempionlar Liqasının I təsnifat mərhələsindəki daha üç mümkün rəqibi müəyyənləşib. Sport24.az xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu "Hamrun", "Selye" və "Santa Koloma" ilə qarşılaşa bilər.
Andorrada çempionluğu bayram edən "Santa Koloma"  I təsnifat mərhələsində səpələnməmişlərdən olacaq. Malta və Sloveniya çempionları bu titulu xeyli əvvəl qazansalar da, hansı səbətdə yer alacaqları yeni müəyyənləşib.
Buna bir neçə ölkədə qızıl medalların sahibini tapması səbəb olub. Andorradan başqa, Bolqarıstanda "Lüdoqorets", Makedoniyada "Struqa", Moldovada "Petrokub" "qızıl" sahib çıxıb. Bolqarıstan klubu "Qarabağ" kimi səpələnmişlər sırasına düşüb. Digər iki komandanın səbəti dəqiqləşməyib.
Andorra, Malta və Sloveniya çempionları "Qarabağ"ın mümkün rəqiblərinin sayını 9-a çatdırıb. Bunadək "Virtus", "Panevejis", "Ordabası", Minsk "Dinamo"su, "Larne" və "Vikinqur"un da bu səbətdə yer alacağı dəqiqləşib.
Səpələnmişlər
"Ferensvaroş" (Macarıstan)
"Qarabağ" (Azərbaycan)
"Slovan" (Slovakiya)
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan)
HİK (Finlandiya)
"Flora" (Estoniya)
"Styaua" (Rumıniya)
"Klaksvik" (Farer adaları)
"Şemrok Rovers" (İrlandiya)
"Linkoln" (Cəbəllütariq)
TNS (Uels)
Səpələnməmişlər
"Selye" (Sloveniya)
"Hamrun" (Malta)
"Larne" (Şimali İrlandiya)
"Dinamo" (Minsk, Belarus)
"Panevejis" (Litva)
"Ordabası" (Qazaxıstan)
"Vikinqur" (İslandiya)
"Santa Koloma" (Andorra)
"Virtus" (San-Marino)
Qeyri-müəyyənlər
RFS (Latviya)
"Dinamo" (Batumi, Gürcüstan)
"Petrokub" (Moldova)
"Struqa" (Makedoniya)
Qeyd edək ki, I təsnifat mərhələsində 30 komanda mübarizə aparacaq. İlk iki raundun püşkü iyunun 18-19-da atılacaq.