Bu gün Misli Premyer Liqasında 25 günlük qış fasiləsi başa çatır. Sport24.az xəbər verir ki, qış tətilindən sonra keçiriləcək XIX turun ilk günündə bir matç baş tutacaq.
Lider "Qarabağ" turnir cəıdvəlinin 7-ci pilləsində qərarlaşan "Şamaxı"nı qəbul edəcək. Cari mövsümün əvvəlki iki qarşılaş.ması ağdamlıların qələbəsi ilə başa çatıb. "Süvarilər" "şirlər"i birinci dövrədə 3:0, Şamaxıda keçirilən ikinci oyunda isə 1:0 hesabı ilə məğlub edib.
Qeyd edək ki, "Tofiq Bəhramov"da baş tutacaq görüşün start fiti saat 19:00-da səslənəcək.
Misli Premyer liqası
"Qarabağ": 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev (k), 30. Abbas Hüseynov, 27. Toral Bayramov, 90. Nəriman Axundzadə, 81. Kevin Medina, 8. Marko Yankoviç, 2. Mateus Silva, 6. Julio Romao, 15. Leandro Andrade, 21. Aleksey Kaşuk, 11. Emmanuel Addai
Ehtiyat oyunçular: 97. Fabian Buntiç, 2. Mateus Koxalski, 20. Riçard Almeyda, 24. Aleksey İsayev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 44. Elvin Cəfərquliyev, 22. Musa Qurbanlı, 29. Marko Veşoviç, 10. Abdullah Zubir, 66. Patrik Andrade, 19. Redon Cica
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 17. Rafael Məhərrəmli, 5. Arsen Ağcabəyov (k), 18. Cəlal Hüseynov, 6. Rauf Rüstəmli, 82. Rüfət Abbasov, 24. Edqar Adilxanov, 93. Brahim Konate, 30. Andrey Tirkoveanu, 9. Belajdi Pusi, 66. Vasiliye Bakiç
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 60. Səbayıl Bağırov, 10. Emin Zamanov, 14. Vüsal Məsimov, 23. Murad Vəliyev, 19. Fəxri Məmmədli, 89. Cəfər Muxtarov, 12. Maykl Tuik, 32. Vasiliye Radenoviç, 3. Vladislav Veremeyev