Krunoslav Renduliçin 3 xala şərhi: “Hələ heç nə bitməyib” İdman.biz
Krunoslav Renduliçin 3 xala şərhi: “Hələ heç nə bitməyib”
"Oyunçularımla fəxr edirəm. Ardıcıl 4 oyunda qələbə qazanmaq asan deyil".
Xorvatiyalı mütəxəssis Azərbaycan Premyer Liqasının XXXIII turunda "Araz-Naxçıvan"la oyunu şərh edib: "Ayaz Quliyevin uzaqdan vurduğu mükəmməl zərbə ilə hesabda önə keçdik. Qoldan sonra sanki nəticədən məmnun idik. Futbolçulara demişdim ki, bu gün çətin oyun olacaq. İlk hissədə "Araz-Naxçıvan" topa daha çox nəzarət edirdi. İkinci hissədə biz daha yaxşı oynadıq. Penaltini qaçırdıq. Oyunun taleyini daha erkən həll edə bilərdik. Oyundan və 3 xaldan məmnunuq. Hələ heç nə bitməyib. Qarşıda 3 oyun və 9 xal var. Növbəti matça hazırlaşmalıyıq".
Krunoslav Renduliç qaçırılan penaltiyə münasibət bildirib: "Qaçan penaltilər də oyunun bir hissəsidir. Bu, sadəcə keyfiyyətdən asılı deyil, bəzən konsentrasiyadan da asılıdır. Penalti təyin olunarkən reaksiyamız xoşuma gəlmədi. Hər kəs artıq qolu qeyd edirdi. Penaltidə şanslar 50/50-dir. Ona görə də erkən qeyd etmək lazım deyil.
"Sabah"ın baş məşqçisi komandanın 1-ci hissədəki oyunundan narazı qalıb: "Bu gün ilk yarıda o qədər də yaxşı oynamadıq. Əksinə, ikinci hissədə çox yaxşı oynadıq. İki yaxşı qol fürsətimiz oldu. 3-4 epizodda son ötürmələri düzgün verə bilmədik".
Qeyd edək ki, "Sabah" "Araz-Naxçıvan"a 1:0 hesabı ilə qalib gəlib.