AFFA-nın liqalarında yeni futbol ilinin təqvimi bəlli olub
AFFA-nın bayrağı altında keçirilən U-15, U-16, U-17 və Gənclər Liqasında 2024/2025-ci illər mövsümünün püşkatma mərasimi keçirilib. Sport24.az xəbər verir ki, AFFA U-15 və U-16 Liqasının hər birində 15 komanda çıxış edəcək.
Komandalar A qrupu (15 komanda) və Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə B qrupu olmaqla iki qrupa bölünüblər. Birinci etapda 2 dövrədən ibarət olmaqla dairəvi sistemlə keçiriləcək. B qrupundakı komandaların bölgüsü Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə iştirak edən kollektivlərdən formalaşdırılır. Bu yaş qruplarının A qrupunda ilk 7 yerin, B qrupunda isə 1-ci yerin sahibi final mərhələsində ev-səfər prinsipinə əsasən pley-off sistemi ilə yenidən qarşılaşacaqlar.
AFFA U-17 və Gənclər Liqası isə 3 dövrədən ibarət olacaq. U-17 Liqada 15 komanda, Gənclər Liqasında 13 komanda mübarizə aparacaq.