Afdandil Hacıyev: Rəqibin heyətində sürətli və texnikalı oyunçuları çoxdur Sport24.az
Afdandil Hacıyev: "Rəqibin heyətində sürətli və texnikalı oyunçuları çoxdur"
"Ruminya klubları Avropada orta reytinqə sahib olandılar. Avrokuboklarda təcrübələri çoxdur. Xüsusi ilə FCSB-nin gücü hamıya bəllidir". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında "Qarabağ" futbol akademiyasının koordinatoru Aftandil Hacıyev Avropa Liqasının Liqa mərhələsində "Qarabağ"ın FCSB ilə oyunda şanslarını dəyərləndirərkən deyib.
Hacıyev FCSB ilə oyunda üzücü məqamın "Qarabağ"ın əsas futbolçuları olan Juninyo və Yassin Benzianın olmamasını qeyd edib:
"Heyətlərin avrokuboklarda oynayan futbolçular olur. Rəqibin heyətində sürətli və texnikalı oyunçuları çoxdur. Evdə oynamağımızı nəzərə alsaq, "Qarabağ" matça pozitiv hazırlaşa bilər. Yeganə üzücü məqam əsas futbolçular olan Juninyo və Yassin Benzianın olmamasıdır. Amma yerli futbolçularla da olsa, çempionat oyununda "Qarabağ" öz oyununu oynamağa çalışır. Nəriman ilə Musa hücumda qol vurmağa can atan gənclərdir. İnanırıq ki, matç bizim xeyrimizə bitər".
Qeyd edək ki, yanvarın 23-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək "Qarabağ" - FCSB matçı saat 21:45-də başlayacaq. Avroliqada 6 turdan sonra FCSB 11 xalla 10-cu, "Qarabağ" isə 3 xalla 33-cü yerdədir.