Paris-2024: Üçüncü günün GÜNDƏLİYİ
İdman.biz xəbər verir ki, bu gün daha 19 dəst medal sahibini tapacaq.
Bununla da artıq başa çatan proqramların ümumi sayı 45-ə çatacaq. İlk iki gündə 26 mükafat dəsti uğrunda yarış yekunlaşıb.
Azərbaycan millisinin 6 idmançısı azarkeşlərimizi sevindirməyə çalışacaq. Onlardan beşi mübarizəyə yeni qoşulacaq. Badmintonçu Keişa Fatimə Zəhra isə qrup mərhələsində ikinci - sonuncu sınağına çıxacaq.
Digər badmintonçumuz isə ilk matçını keçirəcək. Edi Reski Dviçayo Olimpiadaya qələbə ilə start verməyə çalışacaq.
Cüdo yığmamızın lideri Hidayət Heydərov Paris tatamisində qüvvəsini sınayacaq. Dünya və Avropa çempionumuz Fransa paytaxtında ilk medalımızı qazanmaq əzmindədir. O, mübarizəyə 1/8 finaldan start verəcək.
Cüdoçumuz kimi Anna Baştanın Olimpiada mübarizəsi bir günü əhatə edəcək. 1/16 finalda körpücüyə çıxacaq sablyaçımız finala qədər irəliləməyə və bayrağımızı yüksəltməyə çalışacaq.
Boksçularımız Malik Həsənov və Məhəmməd Abdullayev isə Paris-2024-də ilk qarşılaşmaya çıxacaq. Onlar 1/4 finala vəsiqə üçün döyüşəcək.