Paris-2024-də idmançılara verilən medalların dəyişdiriləcəyi vaxt açıqlanıb - EKSKLÜZİV
Parisdə təşkil olunan Yay Olimpiya Oyunlarında idmançılara verilən və keyfiyyətində problem yaranmış medalların dəyişdirilməsi prosesinə qarşıdakı həftələrdə başlanacaq.
Bu barədə "Report"un sorğusuna cavab olaraq Beynəlxalq Olimpiya Komitəsindən bildirilib.
Qurumdan verilən açıqlamada medalların üzərinə naxışların orjinallardakı kimi həkk olunacağı qeyd edilib:
"Paris 2024 Olimpiya Oyunlarının Təşkilat Komitəsi medalların istehsalı və keyfiyyətinə nəzarət işi ilə məşğul olan "Monnaie de Paris" ilə sıx əməkdaşlıq edir ki, medallardakı hər hansı problemləri qiymətləndirsin, zədələnmənin səbəb və şəraitini başa düşsün. Zədələnmiş medallar sistematik olaraq "Monnaie de Paris" tərəfindən dəyişdiriləcək və orijinallarla eyni şəkildə həkk olunacaq".
BOK tərəfindən məsələ ilə bağlı Milli Olimpiya Komitələri ilə əlaqədə olduqları vurğulanıb:
"Əvəzedici medalların təmin edilməsi prosesi qarşıdakı həftələrdə Paris-2024 və "Monnaie de Paris" tərəfindən, əlaqədar idmançıların Milli Olimpiya Komitələri ilə birlikdə idarə olunan formada başlamalıdır. Paris-2024 müvafiq Milli Olimpiya Komitələri ilə əlaqədədir".