Filip Ozobiç: “Səhv etməyə haqqımız yoxdu” Sport24.az
Filip Ozobiç: “Səhv etməyə haqqımız yoxdu”
"3 xal bizə hava-su kimi lazım idi. Oyuna istədiyimiz kimi başlamadıq. Rəqib sıx müdafiə olunmaqla erkən qol istəyimizi reallaşdırmağa imkan vermədi. Əksinə, bizi əks-hücumda yaxalayıb hesabı açdılar. Amma həvəsdən düşmədik və toparlanmağı bacardıq. İlk yarıda 2 qol vurub fasiləyə  üstün yollandıq. İkinci yarıda üstünlüyümüzü bir qədər də artırmaqla qələbəni rəsmiləşdirdik ki, buna görə çox sevnirəm". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında "Neftçi"nin futbolçusu Filip Ozobiç deyib.
Təcrübəli yarımmüdafiəçi "Kəpəz" (5:1) üzərində böyükhesablı qələbədən sonra bütün diqqətlərini son 2 matça yönəldəcəklərini bildirməklə yanaşı, səhv etmək haqlarının olmadığını da vurğulayıb:  "Mövsümdə vacib xallar itirdik. Artıq çempionatın finişinə 2 tur qalıb. Odur ki, qarşıdakı iki oyunda son dərəcə diqqətli olub sonadək mübarizə aparmalıyıq. Səhv etməyə haqqımız yoxdu. Hər iki oyunda maksimum nəticə qazanıb avrokuboka vəsiqəni təmin etməliyik".