Rori Makilroy Masters zəfərindən sonra Avqustaya dönüşünü və yaşadığı emosiyaları bölüşüb
Masters turnirində tarixi qələbəsindən doqquz ay sonra Rori Makilroy Avqusta Milli Qolf Klubuna ilk dəfə çempion statusunda qayıdıb. Qolfçu bu anı xüsusi və emosional olaraq xarakterizə edib.
Aprel ayında Makilroy Ryder Cup üzrə komanda yoldaşı Castin Rouzu pley-offda məğlub edərək karyerasında beşinci "major" titulunu qazandı və uzun illər arzuladığı Yaşıl Gödəkçəyə sahib oldu. Bununla da o, Cek Niklaus, Tayqer Vuds və Ben Hoqan kimi əfsanələrlə bir sırada yer alaraq karyera üzrə "Grand Slam"ı tamamlayan beşinci qolfçuya çevrildi.
Avstraliya Açıq turnirindən sonra Avqustaya yollanan dünya reytinqində ikinci pillədə qərarlaşan Makilroy üçün Magnolia Lane-dən yenidən keçmək bu dəfə tamam fərqli məna daşıyırdı.
"The Shotgun Start" podkastına müsahibəsində o, çempionlar üçün nəzərdə tutulmuş soyunub-geyinmə otağına daxil olmağın xüsusi hisslər yaratdığını bildirib.
"Adımı çempionlar soyunub-geyinmə otağında görmək inanılmaz idi," – deyə Makilroy vurğulayıb.
Onu orada turnirin ən titullu qalibi Cek Niklausdan qalan şəxsi qeyd də gözləyirdi. Makilroy bu jesti unudulmaz an kimi dəyərləndirib.
Qolfçu final raundu ilə bağlı xatirələrini də bölüşərək Bryson DeŞambo ilə eyni qrupda oynamanın psixoloji baxımdan ən böyük sınaq olduğunu etiraf edib.
"Düşünürdüm ki, Masters-i qazanmağımın qarşısındakı ən böyük maneə Bryson olacaq," – deyə o qeyd edib. "Sonradan anladım ki, əsl maneə yalnız özüm idim."