İslam Həmrəyliyi Oyunları: Azərbaycan idmançıları son gündə ciu-jitsu, parapauerliftinq və sərbəst güləşdə mübarizə aparacaqlar Idman.biz
21 noyabr 2025, 09:44
İslam Həmrəyliyi Oyunları: Azərbaycan idmançıları son gündə ciu-jitsu, parapauerliftinq və sərbəst güləşdə mübarizə aparacaqlar
Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyadda keçirilən VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarının sonuncu günündə Azərbaycan idmançıları üç fərqli növdə çıxış edəcəklər.
İdman.Biz xəbər verir ki, ciu-citsuda Əmirxan Quluzadə (77 kq) və Maqsudxan Quluzadə (62 kq) uğur qazanmağa çalışacaqlar.
Parapauerliftinqdə Zəhra Dadaşova (61 kq) və Ceyhun Mahmudov (59 kq) mübarizə aparacaqlar.
Sərbəst güləşçilərdən Ağanəzər Novruzov (74 kq), Arseniy Djioyev (86 kq), Maqomedxan Maqomedov (97 kq) və Giorgi Meşvildişvili (125 kq) xalça üzərinə çıxacaqlar.
Qeyd edək ki, İslamiada bu gün başa çatacaq. Azərbaycan 55 mükafatla (8 qızıl, 18 bürünc, 29 bürünc) medal sıralamasında 10-cu pillədə qərarlaşıb.