Premyer Liqanın V turu çərçivəsində bu gün daha iki oyun keçiriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, ilk oyun Şamxıda baş tutacaq.
Rayonun eyniadlı komandası mövsümdə ilk matçına çıxacaq. "Şirlər"in rəqibi isə ölkənin ən köklü klubu "Neftçi" olacaq. hazırda autsayderlər arasında yer alan "ağ-qaralar" səfərdə oynamasına baxmayaraq, bölgə təmsilçisi ilə görüşə dönüş nöqtəsi kimi baxır, 2024/25 "futbol ili"ndə ilk qələbəsini qazanmaq istəyir. Meydan sahibləri də mövsümdə 2-ci qalibiyyətini rəsmiləşdirməyə çalışacaq.
Qeyd edək ki, Şamaxı şəhər stadionunda baş tutacaq görüşün start fiti saat 17:00-da səslənəcək.
Şamaxı. Şəhər stadionu
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 60. Səbayıl Bağırov, 10. Emin Zamanov, 80. Zahid Mərdanov, 5. Arsen Ağcabəyov, 97. Elşad Tağıyev, 6. Rauf Rüstəmli, 22. Qurban Səfərov, 24. Edqar Adilxanov, 19. Fəxri Məmmədli, 11. Conatan Benteke
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov, 3. Höccət Haqverdi, 90. Ramil Şeydayev (k), 13. Emil Səfərov, 6. Rafael Quzzo, 99. Ervin Koffi, 23. Robert Bauer, 24. Mustafa Sek, 11. Kilan Lebon, 22. Dembo Darbo, 88. Andrey Ştoqrin
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rustam Samigullin, 8. Emin Mahmudov, 17. Rəhman Hacıyev, 19. Azər Salahlı, 7. Azər Əliyev, 91. Ağadadaş Salyanskiy, 9. Andre Şinyaşiki, 20. Alfa Konte, 77. Yeqor Boqomolski