Premyer liqanın ikinci oyun gününə Zirədə yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, qəsəbənin eyniadlı təmsilçisi "Sumqayıt"ı qəbul edir.
Dünən "Sabah"ın qələbə qazanmasından sonra Rəşad Sadıqovun komandası turnir cədvəlində beşinci pilləyə enib. Son 3 oyununda uduzan "qartallar" bu gün qələbə qazanmaqla yenidən dördüncü pillədə qayıda bilər.
"Sumqayıt" 3 xal qazanacağı halda isə "Zirə" ilə xal fərqini minimuma endirəcək. Vaqif Cavadovun gəlişindən sonra "kimyaçılar" keçirdiyi 5 qarşılaşmadan 3-də qələə qazanıb.
Qeyd edək ki, tura sabah keçiriləcək "Neftçi" - "Qarabağ" matçı ilə yekun vurulacaq.
Qol: D.Volkov, 8 - N.Vuynoviç, 36
"Zirə": 13. Aydın Bayramov 8. İsmayıl İbrahimli 14. Elçin Əlicanov 22. İldar Alekperov 4. Ruan Renato (k) 90. Davit Volkov 10. Giorgi Papunaşvili 70. İssa Cibrila 23. Rafael Utziq 17. Ayron Qomis 19. Salifu Suma
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva 41. Anar Nəzirov 21. Hacıağa Hacılı 16. Fuad Bayramov 29. Ceyhun Nuriyev 5. Stefan Aka 3. Ange Mutsinzi 15. Pyer Zebli 28. Abbas İbrahim 24. Yusuf Laval 18. Junior Martins 6. Eldar Quliyev
"Sumqayıt": 1. Mehdi Cənnətov 14. Elvin Bədəlov (k) 10. Rəhim Sadıxov 7. Rövlan Muradov 17. Murad Xaçayev 30. Kamran Quliyev 8. Səbuhi Abdullazadə 20. Ayxan Süleymanlı 19. Roi Kehat 95. Miloş Miloviç 9. Nikola Vuynoviç
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli 36. Xəyal Fərzullayev 6. Vüqar Mustafayev 2. Sertan Taşkın 41. Uğur Cahangirov 21. Nihad Əhmədzadə 24. Sənan Muradlı 5. Alan Dias 18. Kristian Velinovski 60. Tresor Mossi 77. Cəsurbek Cəloliddinov