"Turan Tovuz" səfərdə "Qarabağ"ı məğlub etdi
Premyer Liqanın IV turu çərçivəsində bu gün daha iki oyun keçiriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, günün ilk matçı Suraxanıda baş tutacaq.
"Qarabağ" "doğma divarlar" arasında turnir cədvəlinin ilk pilləsində qərarlaşan "Turan Tovuz"u qonaq edəcək. İlk 3 turda qapsında qol görməyən "boz qurdlar"ın "süvarilər"lə "Azersun Arena"dakı sınaqdan necə çıxacağı maraqla gözlənilir.
Qeyd edək ki, oyunun start fiti saat 18:15-də səslənəcək.
18:15. "Qarabağ" - "Turan Tovuz" 1:0 (2-ci hissə)
Qol: O.Con, 17 - pen.
Hakimlər: Fərid Hacıyev, Kamran Bayramov, Teymur Teymurov, Tural Qurbanov.
Qarabağ": 99. Mateuş Koxalski, 20. Riçard Almeyda, 55. Bədavi Hüseynov (k), 30. Abbas Hüseynov, 24. Aleksey İsayev, 27. Toral Bayramov, 90. Nəriman Axundzadə, 81. Kevin Medina, 17. Hamidu Keyta, 19. Redon Cica, 15. Leandro Andrade
Ehtiyat oyunçular: 97. Fabian Buntiç, 12. Sadiq Məmmədzadə , 13. Bəhlul Mustafazadə, 44. Elvin Cəfərquliyev, 22. Musa Qurbanlı, 10. Abdullah Zubir, 66. Patrik Andrade, 7. Yassin Beniza, 18. Olavio Juninyo, 2. Mateus Silva, 6. Julio Romao, 11. Emmanuel Addai
"Turan Tovuz": 1. İvan Konovalov, 4. Şəhriyar Əliyev (k), 10. Xəyal Nəcəfov, 8. Tural Bayramlı, 88. Faiq Hacıyev, 5. Roderik Miller, 23. Alexandro Serrano, 15. Emmanuel Hakman, 25. Denis Marandiçi, 80. Otto Con, 21. Aleks Souza
Ehtiyat oyunçular: 71. Mehman Hacıyev, 41. Sergey Samok, 39. Sadiq Quliyev, 33. Eltun Turabov, 7. İsmayıl Zülfüqarlı, 13. Fərid Yusifli, 44. Rüfət Əhmədov, 99. Sadiq Şəfiyev, 70. Məzahir Məmmədzadə, 20. İbrahim Ramazanov, 22. Nahid Əliyev, 11. Ayxan Quseynov