"Tottenhem" - "Qarabağ" - oyun başladı
"Qarabağ" bu gün növbəti avrokubok oyununa çıxacaq. Sport24.az xəbər verir ki, Ağdam təmsilçisi Avropa Liqasının yeni formatda keçirilən Liqa mərhələsində mübarizəyə başlayacaq.
Qurban Qurbanovun çalışdırdığı kollektiv I turda "Tottenhem"lə qarşılaşacaq. İngiltərə klubu ilə matç Londonda baş tutacaq. Qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlamalı olsa da, Londonda yaşanan böyük tıxac UEFA nümayəndəsinin qərarına əsasən planlaşdırılandan 35 dəqiqə sonra başlayacaq.
Qeyd edək ki, "Qarabağ" II turun oktyabrın 3-də keçiriləcək oyununda "Malmö"nü qəbul edəcək.
I tur, 26 sentyabr
23:35 "Tottenhem" – "Qarabağ" 0:0 (1-ci hissə)
Villi Delayod (Fransa)
"Tottenhem Hotspur" stadionu
"Tottenhem": 1. Qulyelmo Vikario, 6. Radu Draquşin, 7. Hın-Min Son (k), 8. İves Bissuma, 14. Arçi Qrey, 15. Lukas Berqvol, 19. Dominik Solanke, 22. Brennan Yonson, 29. Pape Sarr, 33. Ben Deyvis, 37. Miki van de Ven
Baş məşqçi: Anje Postekoqlu.
"Qarabağ": 99. Mateuş Koxalski, 44. Elvin Cəfərquliyev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 55. Bədavi Hüseynov (k), 2. Mateus Silva, 6. Julio Romao, 7. Yassin Benzia, 66. Patrik Andrade, 10. Abdullah Zubir, 18. Juninyo, 27. Toral Bayramov
Baş məşqçi: Qurban Qurbanov.