Bu gün Misli Premyer Liqasında XV turu çərçivəsində sonuncu oyun keçiriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, "Neftçi" "doğma divarlar" arasında "Qarabağ"ı qəbul edəcək.
Ağdamlılar qələbə qazanarsa, "Araz-Naxçıvan"ı geridə qoyaraq yenidən liderliyə yüksələcək. Qeyd etmək lazımdır ki, "Qarabağ" digərlərindən 1 oyun az keçirib. "Neftçi" 3 xalı bayram edəcəyi təqdirdə isə 7-ci pilləyə qalxacaq.
Qeyd edək ki, Əliyar Ağayevin söz sahibi olduğu qarşılaşmanın start fiti saat 19:00-da səslənəcək.
19:00. "Neftçi" - "Qarabağ" 0:3 (2-ci hissə)
Qollar: L.Andrade, 27; 54. N.Axundzadə, 53.
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov (k), 3. Höccət Haqverdi, 90. Ramil Şeydayev, 13. Emil Səfərov, 14. Edvin Kuç, 6. Rafael Quzzo, 99. Ervin Koffi, 44. Yuri Matias, 23. Robert Bauer, 24. Mustafa Sek, 11. Kilan Lebon
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rustam Samigullin, 10. Filip Ozobiç, 17. Rəhman Hacıyev7. Azər Əliyev, 91. Ağadadaş Salyanski, 47. Murad Məmmədov, 4. Mark Tamaş, 22. Dembo Darbo, 88. Andrey Ştoqrin, 20. Alfa Konte, 77. Yeqor Boqomolski
"Qarabağ": 97. Fabian Buntiç, 30. Abbas Hüseynov, 24. Aleksey İsayev, 44. Elvin Cəfərquliyev, 22. Musa Qurbanlı, 90. Nəriman Axundzadə, 81. Kevin Medina (k), 2. Mateus Silva, 6. Julio Romao, 15. Leandro Andrade, 11. Emmanuel Addai
Ehtiyat oyunçular: 1. Şahrudin Maqomedaliyev, 99. Mateuş Koxalski, 20. Riçard Almeyda, 13. Bəhlul Mustafazadə, 27. Toral Bayramov, 29. Marko Veşoviç10. Abdullah Zubir, 66. Patrik Andrade, 7. Yassin Benzia, 18. Olavio Juninyo, 19. Redon Cica, 21. Aleksey Kaşuk