"Kəpəz" "Neftçi"ni əliboş yola saldı
Bu gün keçiriləcək bir oyunla Misli Premyer Liqasında XXV tura yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, son oyun günündə bir görüş keçiriləcək.
"Kəpəz" Tovuzda "Neftçi"ni qəbul edəcək. Son turlarda yüksələn qrafik cızan paytaxt təmsilçisi ölkə kubokunda mübarizədən kənarlaşdırdığı "sarı-göylər"i bu dəfə məğlub edib uğurlu seriyanı davam etdirmək istəyir. Heç şübhəsiz ki, turnir cədvəlinin aşağılarında yer alan gəncəlilərin də əsas istəyi xal və ya xallar qazanmaqdı.
Azər Bağırovun komandası qalib gələcəyi halda hesabat turunda yenilən "Sumqayıt"la xallarını bərabərləşdirə, eyni aqibəti yaşayan "Səbail"dən isə bir qədər aralana biləcək.
Qeyd edək ki, komandalar arasında ilk dövrədə keçirilən görüşdə "Kəpəz" 4:3 hesabı ilə qalib gəlib. 2-ci dövrədə isə "Neftçi" üstün olub - 2:1.
III dövrə, XXV tur
17:00. "Kəpəz" - "Neftçi" 1:0 (2-ci hissə)
Qol: Ş.Mabatşoev, 50.
"Kəpəz": 1. Rojerio Santos, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 12. Turan Manafov, 5. Rauf Hüseynli, 8. Elmir Tağıyev, 9. Luis Paçu, 29. Dioqo Verdaska, 78. Yeqor Xvalko (k), 28. Rati Ardazişvili, 11. Trent Buhagiar, 3. Mahamadu Ba
Ehtiyat oyunçular: 22. Məmməd Hüseynov, 18. Elgün Bayramov, 2. İlkin Qırtımov, 99. Əli Səmədov, 70. Nicat Süleymanov, 6. Nemət Musayev, 21. Camal Cəfərov, 17. Ümid Səmədov, 19. Sadiq Şəfiyev, 26. Valdemar Almeyda, 10. Karim Lkoça, 88. Şevroni Mabatşoev
Baş məşqçi: Azər Bağırov
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov (k), 8. Emin Mahmudov, 3. Höccət Haqverdi, 19. Azər Salahlı, 4. Elvin Camalov, 91. Ağadadaş Salyanski, 14. Edvin Kuç, 99. Ervin Koffi, 44. Yuri Matias, 24. Mustafa Sek, 11. Aleks Fernandes
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rustam Samigullin, 10. Filip Ozobiç, 17. Rəhman Hacıyev, 7. Azər Əliyev, 90. Ramil Şeydayev, 13. Emil Səfərov, 47. Murad Məmmədov, 23. Robert Bauer, 9. Bassala Sambu, 20. Alfa Konte, 18. Ryonosuke Ohori