Premyer Liqanın XV turunun ilk oyun gününə masazırda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, "Sabah" öz meydanında "Səbail"i qonaq edir.
Həftəiçi yeni baş məşqçi ilə anlaşan "bayquşlar"ın autsayderlər qrupunda yer alan "dənizçilər"lə görüşdə necə təsir bağışlayacağı maraqla gözlənilir. Vasili Berezutskinin Masazır klubuna hansı yeniliklər gətirdiyini bu qarşılaşmada müəyyən qədər görə bilərik. Əslində qonaqların çalışdırıcısı Cavid Hüseynov da postunda yenidi. "Səbail" onun rəhbərliyi altında yalnız bir görüşə çıxıb. O da məlumdu ki, hər iki mütəxəssisin özünəxas oyun fəlsəfəsini futbolçulara aşılamaq üçün zamana ehtiyacı var. Ancaq bu görüşdə xal itkisi gələcəkdə hər iki komandaya baha başa gələ bilər.
Qeyd edək ki, "Bank Respublika Arena"da keçiriləcək matçın start fiti saat 19:00-da səslənəcək.
Qol: Mikels, 30
"Sabah" Misli Premyer Liqasının 15-ci turunda doğma meydanda "Səbail"i qəbul edir.
Sportal.az xəbər verir ki, komandalar saat 19:00-da start götürəcək oyuna aşağıdakı heyətlərlə çıxacaq:
"Sabah": 1. Yusif İmanov 10. Namik Ələskərov 8. Ayaz Quliyev 2. Amin Seydiyev 6. Abdulax Xaybulaev 20. Coy Lens Mikels 18. Pavol Safranko (k) 40. İqor Noqeyra 70. Cesse Sekidika 3. Con İrasabal 11. Kahim Parris
Ehtiyat oyunçular: 75. Emil Həbibov 94. Rəvan Mirzəmmədov 4. Elvin Camalov 17. Tellur Mütəllimov 9. Anatoli Nuriyev 5. Rəhman Daşdəmirov 22. Abdulla Rzayev 88. Xəyal Əliyev 7. Boyan Letiç 44. Sofian Çakla 12. Vinsent Till 99. Neqoş Kupusoviç
Baş məşqçi: Vasili Berezutski
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev 74. Yusif Nəbiyev (k) 18. Süleyman Əhmədov 20. Mert Çelik 11. Rüfət Abdullazadə 83. Nihad Quliyev 19. Samir Abdullayev 17. Gülağa Əsədov 8. Qorka Laruçça 3. Dmitro Litvin 14. Suleyman Alluş
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə 15. Vüsal Məsimov 16. Emin Rüstəmov 36. Azad Əsgərov 7. Madi Queta 5. Gitay Sofir