Bu gün Misli Premyer Liqasında XXIII tura start verilir. Sport24.az xəbər verir ki, ilk gündə bir matç keçiriləcək. Turun açılış oyununda "Sumqayıt" "doğma divarlar" arasında "Zirə"ni qəbul edir.
Hazırda "Zirə" 39 xalla üçüncü, "Sumqayıt" isə 22 xalla yeddinci pillədə qərarlaşıb.
"Kimyaçılar" kuboku da nəzərə artıq 7 oyundur ki, rəqib qapılarına yol tapa bilmir. Sumqayıtlılar sonuncu dəfə ötən il dekabrın 8-də "Neftçi" ilə matçda fərqlənib və qələbə qazanıb.
Cari mövsüm bu komandaların qarşıdurmasında "Zirə"nin üstünlüyü var. Öz meydanında 4:1 hesablı qələbəyə sevinən "qartallar" səfərdə də rəqibini 2 cavabsız qolla üstələyib.
Qeyd edək ki, turun digər oyunları fevralın 16-sı və 17-də keçiriləcək.
19:00. "Sumqayıt" - "Zirə" 0:3 (2-ci hissə)
Qollar: R.Utziq, 13. S.Suma, 36;65.
Hakimlər: Kamal Umudlu, Vüsal Məmmədov, Rəhman İmami, Əli Əliyev
"Sumqayıt": 1. Mehdi Cənnətov, 14. Elvin Bədəlov (k), 2. Sertan Taşkın, 7. Rövlan Muradov, 17. Murad Xaçayev, 8. Səbuhi Abdullazadə, 19. Roi Kehat, 95. Miloş Miloviç, 11. Momo Yansane, 60. Tresor Mossi, 77. Casurbek Caloliddinov
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 36. Xəyal Fərzullayev, 30. Kamran Quliyev, 41. Uğur Cahangirov, 20. Ayxan Süleymanlı, 21. Nihad Əhmədzadə, 29. Qabil Əlizadə, 66. Ruslan Əliyev, 24. Sənan Muradlı, 75. Nadir Orucov, 12. Giorgi Karaişvili, 23. Ronaldo Vaskez
"Zirə": 13. Aydın Bayramov, 7. Məqsəd İsayev, 32. Qismət Alıyev (k), 8. İsmayıl İbrahimli, 5. Stefan Aka, 90. Davit Volkov, 10. Giorgi Papunaşvili, 23. Rafael Utziq, 3. Ange Mutsinzi, 17. Ayron Qomis, 19. Salifu Suma
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva, 41. Anar Nəzirov, 21. Hacıağa Hacılı, 16. Fuad Bayramov, 14. Elçin Əlicanov, 11. Rüstəm Əhmədzadə, 70. İssa Cibrila, 15. Pyer Zebli, 6. Eldar Quliyev