Çalışacağıq ki, evdək matçda nəticə əldə edək və mərhələni keçək Sport24.az
"Çalışacağıq ki, evdək matçda nəticə əldə edək və mərhələni keçək"
Çox qol epizodları olmadı. Hər iki tərəf mübarizə aparırdı. Küləkli hava oyunlara mane olurdu. Ona görə də baxımlı futbol izləmədik. Penaltidən qapımızda qol gördük. Başqa qol epizodu xatırlamadım. Biz də epizodlara girə bilmədik".
Sport24.az-ın məlumatına görə, bu fikirləri "Zirə"nin baş məşqçisi Rəşad Sadıqov "Araz-Naxçıvan"a 0:1 hesabı ilə uduzduqları Azərbaycan Kubokunun 1/4 final mərhələsinin ilk oyunundan sonra mətbuat konfransında deyib.
- Cavab görüşündə şanslarınızı necə qiymətləndirirsiniz?
- İlk matçdan sonra rəqib öndədir. Biz də qalib gəlsəydik, ikicni matçda eyni ssenari olacaqdı. "Araz-Naxçıvan" qapısında çox az qol görür. Müdafiədə etibarlıdırlar. İşimiz çətin ola bilər. Çalışacağıq ki, evdək matçda nəticə əldə edək və mərhələni keçək. Sıx qrafikdə oynayırıq. Cavab oyundan sonra Tovuzda çempionat oyunumuz da var.
- Salifu Summaya təkliflər var. Komandadan gedəcəyi gözlənilirmi?
- Tək Salifuya yox, bir neçə futbolçumuza təkliflər var. Rəsmi də var, olmayan da, maraqlananlar da olur. Hansı klubdu açıqlamayacam. Amma rəsmi təklif də var. Biz də Salifu ilə söhbət etdik, müqavilənia rtırdır.q Onun və bizi xeyrimizə olan qərar qəbul etdik. Hər zaman təklifə açıqdı klubumuz. Vaicb olan odur ki, bizdən gedən oyunçu irəli getsin, inkişaf etsin. Təkliflər futbolun bir hissəsidir. Summa bizimlədir, yenə də ciddi təklif olar, götür-qoy edərik, həm bizim, həm də özü üçün uyğun qərarı verərik. Amma bugünkü gün Summa ilə müqavilə müddətini artırmışıq.