Derbidə qalib "Qarabağ" oldu
Misli Premyer Liqasının XXIII turunun ikinci oyun gününə "Neftçi Arena"da yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, 23-cü oyun həftəsinin mərkəzi qarşılaşmasında "Neftçi" "Qarabağ"ı qonaq edir.
Son oyunlarda uğurlu seriya cızan "ağ-qaralar" bunun davamını liderlə oyunda da gətirmək istəyir. Sayca 97-ci Azərbaycan derbisində kimin qalib gələcəyini 90 dəqiqənin tamamında biləcəyik.
Qeyd edək ki, oyunun start fiti saat 19:00-da səslənəcək.
19:00. "Neftçi" - "Qarabağ" 0:1
Qol: Marko Yankoviç, 89 - pen.
Hakimlər: Rəvan Həmzəzadə, Cəmil Quliyev, Zöhrab Abbasov, Fərid Hacıyev
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov (k), 10. Filip Ozobiç, 8. Emin Mahmudov, 3. Höccət Haqverdi, 19. Azər Salahlı, 13. Emil Səfərov, 91. Ağadadaş Salyanski, 14. Edvin Kuç, 99. Ervin Koffi, 44. Yuri Matias, 24. Mustafa Sek
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rustam Samigullin, 17. Rəhman Hacıyev, 7. Azər Əliyev, 90. Ramil Şeydayev, 47. Murad Məmmədov, 23. Robert Bauer, 9. Bassala Sambu, 20. Alfa Konte, 77. Yeqor Boqomolski, 18. Ryonosuke Ohori, 11. Aleks Fernandes
"Qarabağ": 99. Mateus Koxalski, 24. Aleksey İsayev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 44. Elvin Cəfərquliyev, 90. Nəriman Axundzadə, 10. Abdullah Zubir (k), 81. Kevin Medina, 7. Yassin Benzia, 8. Marko Yankoviç, 2. Mateus Silva, 15. Leandro Andrade
Ehtiyat oyunçular: 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev, 97. Fabian Buntiç, 55. Bədavi Hüseynov, 27. Toral Bayramov, 22. Musa Qurbanlı, 29. Marko Veşoviç, 66. Patrik Andrade, 9. Kadi Borqes, 19. Redon Cica, 21. Aleksey Kaşuk, 11. Emmanuel Addai