18:00. "Səbail" – "Sabah" - 2:4
Qollar: Amir Bilali, 4. Rüfət Abdullazadə, 38 - Coy Lens Mikels, 8. İvan Lepiniça, 21. Cesse Sekidika, 26. Pavol Safranko, 76 (pen.)
Baş hakim: Kamal Umudlu
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev, 74. Yusif Nəbiyev (k), 77. Fərid Nəbiyev, 20. Mert Çelik, 11. Rüfət Abdullazadə, 8. Qorka Laruçça, 44. Amir Bilali, 3. Dmitro Litvin, 7. Madi Queta, 5. Gitay Sofir, 21. Ayman Bouali
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə, 25. Nicat Məmmədzadə, 6. Cabir Əmirli, 18. Süleyman Əhmədov, 15. Vüsal Məsimov, 83. Nihad Quliyev, 19. Samir Abdullayev, 16. Emin Rüstəmov, 10. David Qomis, 14. Suleyman Alluş
"Sabah": 55. Nicat Mehbalıyev, 10. Namik Ələskərov, 4. Elvin Camalov (k), 2. Amin Seydiyev, 7. Boyan Letiç, 20. Coy Lens Mikels, 18. Pavol Safranko, 40. İqor Noqeyra, 70. Cesse Sekidika, 3. Con İrasabal, 13. İvan Lepiniça
Ehtiyat oyunçular: 1. Yusif İmanov, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 17. Tellur Mütəllimov, 9. Anatoli Nuriyev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 77. Şakir Seyidov, 6. Abdulax Xaybulaev, 22. Abdulla Rzayev, 88. Xəyal Əliyev, 44. Sofian Çakla, 99. Neqoş Kupusoviç
Baş hakim İnqilab Məmmədov
"Sumqayıt": 1. Mehdi Cənnətov, 6. Vüqar Mustafayev (k), 14. Elvin Bədəlov, 10. Rəhim Sadıxov, 7. Rövlan Muradov, 17. Murad Xaçayev, 8. Səbuhi Abdullazadə, 21. Nihat Əhmədzadə, 19. Roi Kehat, 99. Silvanus Nimeli, 60. Tresor Mossi
Ehtiyat oyunçular: 36. Xəyal Fərzullayev, 13. Ayxan Qocayev, 2. Sertan Taşkın, 30. Kamran Quliyev, 24. Sənan Muradlı, 11. Fernando Da Silva, 12. Giorgi Karaişvili, 9. Nikola Vuynoviç, 5. Alan Dias, 18. Kristian Velinovski, 23. Cordan Rezabala
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva, 41. Anar Nəzirov, 99. Səlim Həşimov, 21. Hacıağa Hacılı, 8. İsmayıl İbrahimli, 16. Fuad Bayramov, 14. Elçin Əlicanov, 11. Rüstəm Əhmədzadə, 22. İldar Alekperov, 5. Stefan Aka, 28. Abbas İbrahim
Bombardir: Cesse Sekidika - ("Sabah") - 4 qol. Davit Volkov ("Zirə"), Coy Lens Mikels ("Sabah"), Leandro Andrade ("Qarabağ") - 3 qol.