Lənkəranın baş məşqçisi deyib: Gözəl ölkədə çox yaxşı vaxt keçirdim Sport24.az
"Lənkəran"ın baş məşqçisi deyib: "Gözəl ölkədə çox yaxşı vaxt keçirdim"
Azərbaycan Basketbol Liqasının pley-in mərhələsində "Gəncə"yə məğlub olan "Lənkəran"ın baş məşqçisi Georgi Kondruseviç oyunu dəyərləndirib. Sport24.az xəbər verir ki, mütəxəssis klubun mətbuat xidmətinə açıqlama verib.
"Demək olar, 3 period mübarizə apara bildik. Daha sonra 9 nəfərlə oynamağımız, rotasiya imkanlarının az olması sözünü dedi. Əsas oyunçularımızdan Ceydem Folkner xəstələndiyi üçün bu matçı buraxmalı oldu. 4-cü periodda bu, özünü daha çox göstərdi. Oyun bizim üçün psixoloji olaraq da çətin idi. Təbii ki, azarkeşlərimiz önündə daha yaxşı oyun nümayiş etdirmək isəyərdik. Döyüşdüyümüzü düşünürəm. Ən azından bunu etməyə çalışdıq".
Kondruseviç Azərbaycanın çox maraqlı ölkə olduğunu vurğulayıb:
Qeyd edək ki, "Lənkəran" klubu Azərbaycan Basketbol Liqasının pley-in mərhələsində "Gəncə"yə qarşı keçirdiyi hər iki görüşdə (92:96, 74:100) məğlub olaraq mübarizəni dayandırıb.